Jaki dobrać rozmiar?

Rowery na komunię!

Nie ma nieomylnej i szybkiej metody określania rozmiaru ramy/roweru dla dzieci w wieku komunijnym. Jeśli dziecko przyjmuje na rowerze komfortową pozycję, nie jest nadmiernie wyciągnięte do przodu, swobodnie kontroluje rower czyli jest w stanie bez trudu sięgnąć hamulców i skręcać bezpiecznie kierownicą i CO NAJWAŻNIEJSZE sięgnąć swobodnie podłoża piętami podczas zsiadania z roweru, oznacza to, że dany rozmiar roweru jest odpowiedni.

Bardzo kuszący dla rodziców jest zakup większego roweru z nadzieją, iż dziecko „urośnie do rozmiaru roweru”, pamiętajmy jednak, że jazda na zbyt dużym rowerze, dla dziecka trudnym do kontrolowania jest dla niego uciążliwa, a przede wszystkim niebezpieczna.

Najbardziej popularne a tym samym odpowiednie rowery dla dziecka na komunię to rowery na kołach o rozmiarze 24.

Jest to podstawowy rozmiar rower młodzieżowego. Najczęściej spotykane ramy rowerów na takich kołach to ramy o wielkości 14 i 15 cali. Ramę należy dobrać indywidualnie.

Poniżej zamieszczamy link do sklepu, gdzie znaleźć można spory wybór rowerów komunijnych. Są to najbardziej popularne modele.

SKLEP Rowerowy FlowerBike.pl

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>